• -5%

Palenisko ogrodowe HETTA ROUND - Stal Corten / Beton HPC

13 590,00 zł
12 910,50 zł
Brutto Czas realizacji: 4 tygodnie

Palenisko na drewno wykonane ze stali Corten i betonu HPC dostępne w trzech wymiarach - 120 cm, 155 cm i 230 cm.

Średnica paleniska
Elementy dodatkowe paleniska
Pokrowiec
Ilość

 

Dostawa od 48h

 

Gwarancja ceny - napisz do nas

 

14 dni na zwrot produktu

Palenisko ogrodowe na drewno HETTA ROUND - STAL CORTEN / BETON HPC to ognisko w nowoczesnej formie.

Konstrukcja paleniska wykonana została ze stali Corten, będącej połączeniem stali oraz miedzi (opatentowane przez niemiecką firmę Ruukki). Materiał ten nie wymaga impregnacji gdyż pod wpływem warunków atmosferycznych pokrywa się patyną o rdzawo - miedzianym kolorze. To zjawisko chroni stal przed dalszą korozją oraz wysoką temperaturą ognia. Stal Corten aktualnie jest bardzo modnym materiałem, idealnie komponującym się z bujną roślinnością.

Krąg paleniska wykonany jest z betonu HPC, wysokowartościowej mieszanki betonu o dużej wytrzymałości i sprężystości. Charakteryzuje się niezwykłą odpornością, nawet w zderzeniu z ciężkim kawałkiem drewna. Dodatkowo, materiał ten został pokryty impregnatem wodo- i tłuszczoodpornym chroniącym jego powierzchnię przed trwałymi plamami. Beton HPC idealnie wpasowuje się w krajobraz nowoczesnych ogrodów.

Palenisko może być dodatkowo wyposażone w pokrywy, ruszt oraz pokrowiec. 
Wykonane z grubej stali pokrywy stworzone są do przygaszania ognia oraz przykrycia komory spalania, gdy palenisko nie jest używane.
Designerski ruszt został wykonany z najwyższej jakości materiałów - 5 mm stali nierdzewnej z dodatkiem stabilizującego tytanu. Zastosowanie tego typu materiałów zapewnia niezmienność formy produktu bez względu na temperaturę oraz wielkość płomienia.
Pokrowiec zapewnia ochronę paleniska w sezonie zimowym lub w czasie dłuższego nie używania.


Paleniska Hetta Round posiadają 4 pojemne komory na drewno, grubość okładziny 3cm. Model Round jest wyposażony w popielnik i odpływy pomagające w czyszczeniu.


Paleniska Hetta zostały wyróżnione Europejskim Wzorem Użytkowym przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Paleniska objęte są 5 letnią gwarancją.

Opis

Wysokość [cm]
40,0/42,4/50,0
Waga [kg]
169/250/850
Średnica [cm]
120/155/230
Konstrukcja
Stal Corten
Wykończenie
Beton HPC
Średnica komory spalania
60/70/90