• -3,5%

Robot koszący Ambrogio L400 Elite do 30000m2

81 499,00 zł
78 646,53 zł Zniżka 3,5%
Brutto Produkt dostępny na zamówienie. Realizacja 4-5 tygodnie

Roboty koszące Ambrogio z linii PRO są zaprojektowane, aby spełnić potrzeby najbardziej wymagających właścicieli ogrodów, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Robot Ambrogio PRO Line jest bardzo szybki, bardzo inteligentny i bardzo innowacyjny. Stalowe ostrza kosiarki Ambrogio zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić równe i szybkie koszenie nawierzchni trawiastej każdego typu, a wydajne akumulatory litowo-jonowe zapewniają dłuższą żywotność. Zastosowana w robotach Ambrogio PRO LINE technologia to większa wydajność, mniejsze zużycie, dłuższa żywotność robota i większe oszczędności w dłuższej perspektywie. Koła o doskonałej przyczepności (wsparte mocnymi silnikami i bateriami) pozwalają Ambrogio obsługiwać najtrudniejsze stoki.

Ilość

  • Wysyłka od 48 godzin Wysyłka od 48 godzin
  • 14 dni na zwrot produktu 14 dni na zwrot produktu

Roboty koszące Ambrogio z linii PRO są zaprojektowane, aby spełnić potrzeby najbardziej wymagających właścicieli ogrodów, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Robot Ambrogio PRO Line jest bardzo szybki, bardzo inteligentny i bardzo innowacyjny. Stalowe ostrza kosiarki Ambrogio zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić równe i szybkie koszenie nawierzchni trawiastej każdego typu, a wydajne akumulatory litowo-jonowe zapewniają dłuższą żywotność. Zastosowana w robotach Ambrogio PRO LINE technologia to większa wydajność, mniejsze zużycie, dłuższa żywotność robota i większe oszczędności w dłuższej perspektywie. Koła o doskonałej przyczepności (wsparte mocnymi silnikami i bateriami) pozwalają Ambrogio obsługiwać najtrudniejsze stoki. Ambrogio posiada certyfikat CE, co oznacza, że spełnia najbardziej rygorystyczne międzynarodowe standardy bezpieczeństwa.

Kosiarka automatyczna Ambrogio L400 Elite to maksymalna siła i wytrzymałość, maksymalna precyzja i maksymalna wielkość. Ambrogio L400E został zaprojektowany aby kosić największe obszary, takie jak parki, pola golfowe i boiska do piłki nożnej, tak szybko, jak to tylko możliwe. Bezszczotkowe silniki kół i noża gwarantują nie tylko dłuższą żywotność i wymagają mniej konserwacji niż zwykłe silniki, ale oferują także niższy poziom hałasu oraz są energooszczędne. Robot Ambrogio L400 Elite jest wyposażony w trzy 4-ramienne ostrza w kształcie gwiazdy, z nierdzewnej stali o łącznej szerokości koszenia 84cm. Dwa z nich umieszczone są na uchylnych ramionach, aby doskonale kosić trawę nawet na nierównej nawierzchni. Obsługa robota koszącego L 400E wymaga bardzo małego zaangażowania użytkownika. Tablet, będący w standardowym wyposażeniu robota, posiada system kierowania ruchem, który pozwala operatorowi sterować robotem prostymi ruchami ręki.

Autoprogramowanie koszenia sprawia, że robot rozpoznaje trawę, która była już skoszona i zmniejsza całkowity czas pracy, z korzyścią zarówno dla siebie i trawnika. Cechą wyróżniającą ten model jest system referencyjnego GPS - jest to system nawigacji, który pozwala robotowi na koszenie dużych powierzchni bez konieczności instalacji przewodu ograniczającego, przy zachowaniu centymetrowej precyzji. Robot może poruszać się autonomicznie, pamiętając obszary, które zostały już skoszone. Bardzo zaawansowany system tnący gwarantuje doskonałe koszenie na każdym rodzaju trawnika. Robot może pracować do 11 godzin bez przerwy, nie wymaga powtarzanych cykli pracy w ciągu dnia czy nocy. 

Ambrogio L400E ma opatentowane tylne koła, które pozwalają na pracę robota również na mokrej powierzchni. Specjalny stożkowaty kształt sprawia, że tylko niewielka część koła przylega do podłoża, kiedy powierzchnia jest sucha, a przyczepność zwiększa się na mokrej powierzchni. Robot ma atrakcyjny wygląd i jest niezwykle lekki dzięki specjalnej obudowie z włókna węglowego. Waga urządzenia to 49 kg.

Działanie:

Robot koszący Ambrogio L400 jest cichy i łatwy w obsłudze. Został skonstruowany do ścinania trawy w ogrodach i na trawnikach o dowolnej porze dnia i nocy. W zależności od właściwości powierzchni trawnika, robot może zostać zaprogramowany do wykonywania pracy w większej ilości stref: jednej głównej i w strefach drugorzędnych.

Robot Ambrogio L400 Elite kosi w systemie wg ustalonej ścieżki - oznacza to, że mapa może być zdefiniowana w momencie instalacji. Pozwala to robotowi na wygenerowanie ścieżek i równoległych linii, w celu jak najszybszego skoszenia wyznaczonego terenu. 

System nawigacji (referencyjny GPS) pozwala robotowi na koszenie dużych powierzchni, bez konieczności instalacji przewodu ograniczającego, z zachowaniem precyzji co do centymetra. Robot może poruszać się autonomicznie, pamiętając obszary, które zostały już skoszone. L400 może uporać się z różnicą poziomów na zboczu o nachyleniu do 45%.

Cechy:

Jest bezpieczny   Ambrogio posiada certyfikat CE, gwarantujący zgodność z najsurowszymi międzynarodowymi normami bezpieczeństwa.

1. Osłona noża chroni przed przypadkowym kontaktem z systemem koszenia

2. Czujniki bezpieczeństwa, które zatrzymują ostrze, w momencie podniesienia robota

3. Przycisk Stop umieszczony na obudowie umożliwia zatrzymanie zarówno robota jak i samego ostrza w dowolnym momencie

4. Jest wyposażony w czujnik deszczu   Koszenie trawy podczas opadów deszczu może spowodować uszkodzenia trawnika, dlatego Ambrogio wyposażony jest w czujniki, które w przypadku deszczu zawrócą robota do stacji ładującej, żeby przeczekał opady. Czujnik deszczu można wyłączyć: robot Ambrogio został tak skonstruowany, że nic mu się nie stanie!

5. Pokonuje duże wniesienia   Koła z idealnym bieżnikiem, wspomagane mocnymi silnikami i bateriami, pozwalają robotowi obsługiwać zbocza nawet do 55% (w sprzyjających warunkach). Ambrogio bezproblemowo kosi zbocza do 45% (do 25%, w pobliżu linii ograniczającej).  Jest mocny, dokładny, oszczędny i szybki. 

6. Robot Ambrogio to gwarancja wysokich osiągów - to nie tylko automatyczna kosiarka. Jest bardzo inteligentny i wysoko rozwinięty: opatentowane czujniki, zaawansowane urządzenia nawigacyjne, autoprogramowanie dla optymalizacji czasu pracy, ostrza, których prędkość obrotowa jest modulowana automatycznie adekwatnie do wysokości trawy... i wiele więcej! Jest ekologiczny i ekonomiczny  

7. Robot Ambrogio to zero emisji zanieczyszczeń i niskie zużycie energii. Jest całkowicie elektryczny, co oznacza zerową emisję szkodliwych substancji! Jak dużo energii pobiera Ambrogio? Dla średniej wielkości trawników, koszt energii elektrycznej z Ambrogio to około 5 złotych miesięcznie! Pracuje na jednym ładowaniu dłużej niż roboty konkurencji Zmniejszone zużycie to wizytówka robotów Ambrogio. Wszystkie modele Ambrogio zostały zaprojektowane do długotrwałej pracy. Wytrzymały i odporny plastik, mocne koła i korpus składają się na maksimum wydajności, aby skosić trawnik w możliwie najkrótszym czasie przy jak najmniejszym zużyciu robota. Czyste, równe i szybkie cięcie każdego typu murawy. Ambrogio to nie tylko pomoc w ogrodzie. Noże w kształcie gwiazdy (4 ostrza) ze stali nierdzewnej zostały zaprojektowane, aby zapewnić czyste, równe i szybkie cięcie każdego typu murawy.

 

Funkcje:

·         Mulczowanie - skoszone źdźbła ulegają rozdrobnieniu i trafiają ponownie na powierzchnię trawnika jako źródło cennych substancji odżywczych. Dzięki efektowi mulczowania, czyli pozostawianiu niewielkich ścinków skoszonej, rozdrobnionej trawy, robot zapewnia optymalne odżywienie trawnika i stały “naturalny nawóz”, który zwiększa odporność trawnika na choroby, suszę i owady.

 

·         Czujnik deszczu - sygnalizuje robotowi powrót do stacji ładującej na czas opadów. Czujnik może zostać wyłączony.

 

·         Tryb Eko - robot rozpoznaje trawę, która była już skoszona i zmniejsza całkowity czas pracy, z korzyścią dla użytkownika i trawnika. System koszenia wg ustalonej ścieżki - mapa może być zdefiniowana w momencie instalacji, co pozwala robotowi na wygenerowanie ścieżek i równoległych linii w celu jak najszybszego skoszenia terenu.

 

 

·         Powiadomienia SMS - dzienny raport z komunikatami o pracy robota. Natychmiastowa informacja o wszelkich zdarzeniach.

 

·         Modulacja ostrza - silnik noża przyspiesza pracę na wysokiej trawie i spowalnia ją na niższej. Wydłuża w ten sposób żywotność zarówno baterii jak i silnika noża.

·         Miernik nachylenia - robot zatrzymuje ostrze tnące, jeśli robot pracuje na zboczu bardziej stromym niż maksymalnie dopuszczalne wskazane w specyfikacjach technicznych lub gdy się wywraca.

 

·         Czujniki uderzenia - pozwalają robotowi omijać przeszkody.

 

·         Przełącznik awaryjnego zatrzymania - umiejscowiony na panelu sterowniczym z napisem STOP, jest znacznie większy niż inne przełączniki znajdujące się na klawiaturze numerycznej. Naciśnięcie tego przycisku w czasie pracy powoduje natychmiastowe zatrzymanie robota i unieruchomienie ostrza tnącego.

 

·         Ochrona przed przetężeniami - silniki napędzające ostrza tnące i koła są stale monitorowane podczas pracy pod kątem wszelkich sytuacji, które mogłyby doprowadzić do przegrzania. Kiedy zdarzy się w to którymś z silników napędzającym koła, robot będzie próbował zapobiec przetężeniu, a jeżeli przetężenie nie ustąpi, robot zatrzyma się sygnalizując błąd.

  

Zalety:

- Bardzo solidne ostre noże (3 szt.)

- Brak konieczności instalowania przewodu ograniczającego!

- Dopuszczalne wzniesienia aż do 45% dłuższy czas pracy baterii w porównaniu do   robotów konkurencji 

- Referencyjny GPS system koszenia wg ustalonej ścieżki

- Opatentowane tylne koła - lepsza przyczepność

- Brak ograniczeń stref koszenia

- Intuicyjny panel sterujący z awaryjnym przyciskiem STOP 

- Przyjazny dla środowiska lekka karbonowa obudowa zdalne sterowanie za pomocą   tabletu

- Powiadomienia SMS

Zawartość opakowania :

robot Ambrogio L400 Elite, klawiatura sterownicza, czujnik deszczu, akumulator, uchwyt, ostrze tnące, kabel zasilający do zasilacza, zasilacz, stacja ładująca, przekaźnik, instrukcja obsługi, klucz do regulacji wysokości ścinania.

Opcjonalne wyposażenie robota koszącego Ambrogio L400 Elite nóż 8-ramienny 29 cm, zestaw zimowego ładowania, skrzynka elektryczna, pokrywa stacji ładującej, osłona zestawu zasilania, pokrowiec, przewód ograniczający i szpilki mocujące.100 Przedmioty

Opis

Obszar koszenia (m2)
30000
Szerokość koszenia (cm)
84
Wysokość koszenia (mm)
25-85
Czas ładowania (min)
600
Śr. Czas pracy (min)
660
Akumulatory Li-ion
60
Liczba obsługiwanych stref
bez limitu
Wykrywanie skoszonej trawy
TAK
Autoprogramowanie
TAK
Czujnik zderzeń
TAK
Czujnik deszczu
TAK
Alarm
TAK
Kod zabezpieczający PIN
TAK
Odbiornik Bluetooth
TAK
Dopuszczalne nachylenie zbocza (%)
45
Max. Zalecane nachylenie zbocza (%)
35
Max. Nachylenie w pobliżu przewodu
35
Waga z akumulatorami (kg)
49
Poziom hałasu (dB)
65-75
Wymiary (cm)
120 x 97 x 38
Silnik szczotkowy/bez szczotkowy
Bezszczotkowy