• Nowy

Roślina Fatsia japonica FATSJA JAPOŃSKA substrat

35,00 zł
Brutto Dostawa 2-3 dni roboczych

Garden Spot to polska marka i nasze produkty oraz rośliny powstają w Polsce. Mając na uwadze dobro środowiska naturalnego dokładamy wszelkich starań, aby je chronić. Do minimum ograniczamy zużycie wody, a nasze doniczki produkujemy z materiałów pochodzących w 100% z recyklingu.

Ilość

  • Wysyłka od 48 godzin Wysyłka od 48 godzin
  • 14 dni na zwrot produktu 14 dni na zwrot produktu

FATSIA JAPONICA

UPRAWA ROŚLIN

Roślina doniczkowa z przeznaczeniem do hodowli wewnętrznej, uprawiana w substracie (w ziemi).

Sprzedawana w doniczce systemowej (pasuje do systemu Pixel Garden) o średnicy i wysokości 14 cm.

Wysokość rośliny bez doniczki: 30-40 cm.

Uprawa prowadzona jest od małych sadzonek poprzez dorosłe rośliny, które są prawidłowo ukorzenione w doniczce, mają odpowiednie podłoże zapewniające im substancje odżywcze na najbliższe dwa sezony (nie ma potrzeby dodatkowego dokarmiania roślin).

Rośliny są podlewane zalewowo na stołach, dzięki czemu są mniej narażone na rozwój chorób grzybowych oraz bardzo dobrze przygotowane zarówno do zalewowego sposobu podlewania w systemie Pixel Garden, jak i tradycyjnego podlewania konewką.

EKOLOGIA W GARDEN SPOT

Garden Spot to polska marka i nasze produkty oraz rośliny powstają w Polsce. Mając na uwadze dobro środowiska naturalnego dokładamy wszelkich starań, aby je chronić. Do minimum ograniczamy zużycie wody, a nasze doniczki produkujemy z materiałów pochodzących w 100% z recyklingu.

PASZPORT GARDEN SPOT

Każda roślina uprawiana w naszej szkółce otrzymuje paszport gwarantujący, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Według przepisów unijnych każda roślina przeznaczona do sadzenia przy przemieszczaniu na obszarze całej UE, od momentu jej wyprowadzenia poza miejsce produkcji, powinna być zaopatrzona w paszport roślin. Paszport ten może być wydawany tylko przez podmioty wpisane do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych, a takim jest Garden Spot. Kupując nasze rośliny gwarantujemy zachowanie najwyższych standardów jakości i zdrowotności roślin.

UPRAWA W SUBSTRACIE

roślina rośnie w podłożu, które jest mieszanką substratu koksowego z ziemią ogrodnicza z dodatkiem perlitu,

podłoże jest w stanie przez dość długi czas dostarczać minerały i mikroelementy niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin – dodatkowe nawożenie jest zalecane, jeżeli zaobserwuje się słaby rozwój roślin w ogrodzie wertykalnym,

podłoże jest higroskopijne i utrzymuje przez długi czas odpowiednią wilgotność, dlatego też nawadnianie roślin w substracie w ogrodzie wertykalnym należy powtarzać co ok. 14 dni,

z uwagi na dużą nasiąkliwość podłoża, istnieje ryzyko gnicia korzeni w przypadku zbyt częstego podlewania,

istnieje ryzyko pojawienia się chorobotwórczych patogenów w podłożu, które mogą spowodować choroby roślin.

POCHODZENIE

Pochodzi z Japonii, gdzie jako wiecznie zielony krzew osiąga wysokość do 5 m.

TEMPERATURA

Zimą najlepiej czuje się w chłodzie. Znosi temperatury nawet do -7°C.

STANOWISKO

Roślina preferuje chłodne miejsca w półcieniu, najlepiej w pobliżu północnego okna. Latem możemy wystawić ją na zewnątrz w miejsce cieniste, osłonięte od przeciągów.

PODLEWANIE

Podlewamy umiarkowanie, ale regularnie. Nie powinniśmy dopuścić do przeschnięcia bryły korzeniowej, objawia się to późniejszymi chorobami.

PIELĘGNACJA

Nawozimy od marca do sierpnia średnio raz w tygodniu, później najwyżej raz w miesiącu.

WARTO WIEDZIEĆ

Niepozorne, zielonkawo - białe kwiaty, zebrane w baldachy, pojawiają się jedynie u starych egzemplarzy. Owocem jest ciemna jagoda.

E7A8-846B7_20210705112823
100 Przedmioty

Zobacz także